HC Slovan Louny

Příští zápas

KRASO

19.3.2023 - KRASOBRUSLAŘKY VE FINÁLE

V sobotu 18.3. se v Chebu uskutečnilo finále letošního ročníku soutěže "Projektu bruslička", kterému předcházel Galavečer s vyhlášením nejlepších krasobruslařek a krasobruslařů v jednotlivých kategoriích. Naše děvčata se této soutěže aktivně účastnila. Není náhodou, že v rámci tohoto projektu pořádáme každoroční celorepublikový závod Louská bruslička.

Již v průběhu letošní sezóny bylo podle dílčích výsledků zřejmé, že některá děvčata mají vynikající formu a mohla by atakovat ty nejvyšší příčky. Konečné výsledky nám daly za pravdu.

V kategorii Žačky se na 1. místě umístila Kateřina Plíšková. Stejné umístění v kategorii Adult prvky získala Martina Mayerová. V kategorii Žačky nejmladší vybojovala 3. místo Leontýna Novotná.

Do finálového žebříčku byly dále nominovány: Lenka Rácová, Johana Hájková, Sofie Anna Gabajová, Nela Tomanová, Valentýna Kocková, Lucie Rácová a Anna Kučerová.

Pro lounský oddíl krasobruslení jsou tyto výsledky takřka historickým úspěchem. Za celou dobu kdy oddíl funguje, jsme takových výsledků nedosáhli. Za tímto úspěchem je obrovská píle, vytrvalost a nespočet hodin tréninků krasobruslařek, ale i zkušenosti a trpělivost trenérek Anastasie Galkini a Květy Frankové. Všem upřímně blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci lounského krasobruslařského oddílu.

Na páteční Galavečer navázal sobotní závod nominovaných finalistek. Závod to byl velice obsáhlý. Začátek byl stanoven na 7:00 ráno a poslední kategorie závodníků končila ve 23:00.

Stejně jako v celkovém hodnocení potvrdily své umístění i v tomto závodě prvním místem Kateřina Plíšková v kategorii Žačky i Martina Mayerová v kategorii Adult prvky. Leontýna Novotná stejně jako v celorepublikovém hodnocení získala bronzovou medaili. Z dalších lounských závodnic se Lenka Rácová v kategorii Žačky umístila na čtvrtém místě a Johana Hájková ve stejné kategorii na devátém místě. V kategorii Žačky nejmladší obsadila 15. příčku Nela Tomanová. Sofie Anna Gabajová skončila na 11. místě v kategorii Žačky mladší.

Ještě jednou všem ze srdce blahopřejeme. Jelikož to byl vrchol letošní krasobruslařské sezóny a pro většinu děvčat i poslední závod, přejeme jim mnoho úspěchů i v následující sezóně 2023/2024.

Jarmila Panenková

sekretář oddílu Kraso

26.2.2023

Poslední únorový víkend byl pro lounské krasobruslařky náročný. Své volné jízdy předvedly hned na dvou závodech: sobota 25.2. Kralupy nad Vltavou, neděle 26.2. Teplice. Na soutěž "Kralupská klička" odjely 3 krasobruslařky pod vedením trenérky Anastasie Galkini. Nejlépe se umístila Leontýna Novotná. Za svou jízdu získala stříbrnou medaili v kategorii Žačky nejmladší. Dnes je již zcela jisté, že v žebříčku celorepublikové soutěže "Projektu bruslička" v systému hodnocení OBO si udrží 3. místo a zúčastní se finále, které se koná 17.3.2023 v Chebu.

Do Teplic odjela početná skupina devíti krasobruslařek. Utkaly se v sedmi kategoriích. Lenka Rácová si drží výbornou formu a opět obhájila medailové umístění, tentokrát to nejcennější - zlato. Je další krasobruslařkou HC Slovan Louny, která atakuje přední pozice celorepublikového žebříčku. Svými výkony těší rodiče a trenérku Květu Frankovou. Velmi dobře se dařilo i Elišce Witošové a Anně Kučerové. Obě si odvážely za svůj výkon stříbrné medaile.
Ostatní závodnice se umístily v první desítce svých kategorií.

Před finálem v Chebu se děvčata zúčastní posledního závodu v Mostě.

19.2.2023 - STŘÍBRNÁ MEDAILE Z LITVÍNOVA

Na zimním stadionu Ivana Hlinky v Litvínově se v sobotu 18. února konal již 12. ročník krasobruslařského závodu Podkrušnohorská brusle.
Lounské krasobruslařky u toho nemohly chybět. Závodu se zúčastnilo z oddílu krasobruslení HC Slovan Louny celkem 14 závodnic. Startovaly v devíti věkových kategoriích. Medaili získala v kategorii Žačky 13ti letá Lenka Rácová, které se v této sezóně velmi daří. V Litvínově se z dvaceti závodnic umístila na stříbrné pozici.
Špatně se nevedlo ani Johaně Hájkové, která ve stejné kategorii obhájila sedmé místo. V kategorii Žačky mladší obsadila pěkné 5. místo Anna Kučerová.
Poslední únorový víkend bude pro lounské krasobruslařky náročný. Své jízdy předvedou hned na dvou krasobruslařských závodech: v Kralupech nad Vltavou a v Teplicích.
Přejeme jim, aby medailových umístění bylo více.

5.2.2023 - 5 MEDAILÍ PRO LOUNSKÉ KRASOBRUSLENÍ

V sobotu 4.2. se lounské krasobruslařky vypravily na závod Křišťálová brusle do Děčína. Zastoupení jsme měli ve čtyřech kategoriích. Opět se děvčata vracela s medailemi.
Zlaté ocenění získala v kategorii Žačky 13ti letá Kateřina Plíšková. Ve stejné kategorii se na bronzovém stupni umístila stejně stará Lenka Rácová. Obě závodnice jsou svěřenkyně trenérky Květy Frankové.
Další bronzovou medaili získala za svou jízdu Sofie Anna Gabajová v kategorii Žačky mladší.
Se stříbrnou medailí se na stupních vítězů umístila Leontýna Novotná, která soutěží v kategorii Žačky nejmladší.
Na své dosavadní medailové úspěchy navázala i tentokrát v kategorii Juniorky studentka gymnázia Eliška Witošová.
Do své sbírky zařadí bronzovou medaili. Tyto závodnice vede trenérka Anastasia Galkina.
Bez medailových pozic tentokrát reprezentovaly oddíl Nela Tomanová, Mia Verissimo a Valentýna Kocková.

Všem děvčatům i trenérkám děkujeme za příkladnou reprezentaci lounského krasobruslení a přejeme jim další úspěchy a medaile.

22.01.2023 - LOUNSKÁ BRUSLIČKA PŘINESLA MEDAILOVÉ ÚSPĚCHY

V sobotu 21. ledna se v Lounech opět po roce setkali příznivci krasobruslení. Konal se zde 13. ročník Lounské brusličky. Zájem byl letos opravdu mimořádný. Do závodu se registrovalo 230 krasobruslařek a krasobruslařů z 33 oddílů, např. Trutnov, Jindřichův Hradec, Plzeň, Cheb, Veselí na Lužnicí a další. Startovat mohou děti již od 4 let, horní věková hranice pro soutěž není stanovena. Závodilo se ve 20 kategoriích podle věku a výkonnosti.

Soutěž byla zahájena v 7.00 hod. a úspěšně ukončena před 21. hodinou. Pro hladký průběh závodu bylo nejtěžší skloubit velký počet závodníků, pravidla krasobruslení a kapacitní možnosti zimního stadionu. Všem startujícím chceme dopřát ty nejlepší podmínky. Snažíme se jim zajistit i servis mimo ledovou plochu, například zajištěním fotoslužby, díky které si mohou odnést již hotové fotografie od profesionálního fotografa. Na realizaci závodu se podílí zejména rodiče lounských krasobruslařek a další příznivci. Závod by nebylo možné uskutečnit bez podpory města Louny a mateřského klubu HC Slovan Louny.

Velké poděkování patří všem sponzorům, kteří věnovali věcné dary pro závodníky. Velice nás potěšil zájem vedení města, kdy nás v průběhu závodu přišel podpořit starosta Loun Mgr. et Bc. Milan Rychtařík. Při této příležitosti předal ocenění v několika kategoriích.

Z lounského oddílu krasobruslení se domácího závodu zúčastnilo 17 závodnic ve 13ti kategoriích. Celkově jsme získali 4 zlaté, 3 stříbrné a 2 bronzové medaile.

Dvě zlaté medaile vybojovala 17ti letá studentka gymnázia Eliška Witošová. Soutěžila hned ve dvou kategoriích. Další zlatou medailistkou byla Lenka Rácová soutěžící v kategorii Žačky. Čtvrtou zlatou medaili vybojovala čtyřletá Simona Rácová. Stříbrné medaile si vybruslily Kateřina Plíšková v kategorii Žačky a Lucie Rácová v kategorii Nováčci.

Nejmladší účastnicí závodu byla lounská krasobruslařka, 3,5 letá Berenika Novotná, která ve svém prvním závodním startu získala stříbrnou medaili v kategorii pro nejmenší Přípravka MINI. Bronzové medaile vybojovaly Leontýna Novotná v kategorii Žačkynejmladší a Anna Kučerová v kategorii Žačky mladší.

Věříme,
že se děvčata na medailových pozicích udrží i na dalších závodech, které je ještě v této sezóně čekají, např. Cheb, Litvínov, Děčín, Teplice.

Zájem o krasobruslařské závody v našem městě a sportovní úspěchy našich děvčat nás určitě budou motivovat k přípravě dalšího ročníku Lounské brusličky 2024. Ještě jednou bych chtěla poděkovat všem sponzorům. Velké poděkování patří rodičům krasobruslařek, které s touto sportovní akcí pomáhali.